Kaip sukurti pakuotę nuo 0

Net ir patį sudėtingiausią procesą galima atlikti paprastai, jei žinote kaip tai padaryti.

Pamėginsime patarti į ką vertėtų atkreipti dėmesį kuriant naują pakuotę. Kad būtų lengviau, visą darbo eigą isškaidysime į tris kategorijas: KONSTRUKCIJA, DIZAINAS, GAMYBA.

KONSTRUKCIJA

Patarimai apie tai, kaip pasirinkti tinkamą pakuotės formą bei žaliavas

Pakuotės tikslas
Pats pirmas klausimas kurį turite atsakyti – koks yra pakuotės tikslas? Ar tai yra prekės pakuotė, kuri turi atkreipti pirkėjo dėmesį parduotuvės lentynoje? Ar tai dovanų dėžutė, kurią gavęs Jūsų verslo partneris susidarys įspūdį apie Jūsų įmonę? Gal ji turi būti lengva ir patvari, kad, į ją įdėję daiktą, galėtumėte saugiau jį išsiųsti kurjerių pagalba? O gal tai transportavimo dėžė, kuri turi idealiai tilpti ant europaletės? Nustačius pakuotės tikslą lengviau pasirinkti konstrukciją bei tinkamas žaliavas.

Modelis
Nusistatę pakuotės tikslą pagalvokite apie tinkamą modelį. Standartinius modelius galite apžiūrėti FEFCO kataloge. Juos galima imti kaip bazinę konstrukciją ir koreguoti pridedant papildomų užraktų, įdedant norimos formos langelį, keičiant dangtelio formą ir tt. Pačius populiariausius FEFCO modelius galite apžiūrėti čia.

Aišku, pakuotės konstrukcija gali būti ir visiškai išskirtinė – unikalios formos, todėl jei turite kokių nors originalių idėjų – papasakokite, sugalvosime kaip tai pagaminti, tačiau atsižvelkite ir į praktinius pakuotės formos aspektus - neįprastos formos dėžutes gali būti sunku transportuoti antrinėse pakuotėse ar kompaktiškai sudėti į lentynas parduotuvėse. Tai gali padidinti paskirstymo kaštus ir suerzinti platintojus.

Konstrukcijos, kiekio ir kainos ryšys
Kai kurių pakuotės modelių gamybai reikalingi paruošiamieji darbai, iškeliantys bendrą gamybos kainą. Jei Jums reikia nedaug, tarkim 50 vnt. dėžučių, siūlome pirmiausia pasiteirauti kokių panašaus dydžio pakuočių turime tarp savo standartų - galbūt galėsime ką nors pritaikyti ir pasiūlyti patrauklesnę gamybos kainą.

Nauja pakuotė
Dar niekada nepakavote savo prekės į jokią pakuotę? Siųsdami užklausimą apibūdinkite ką planuojate į ją dėti ir mes patarsime. Juk pakuotės, skirtos akmeniniam interjero elementui skiriasi nuo dėžučių oriniams sausainukams. Dar kartą konstruktyviai pagalvokite ir apie kitas turinio savybes. Gal į pakuotę bus dedamas maisto produktas, kuriam reikalingas specialus paviršius pakuotės viduje, neleidžiantis persigerti riebalams? Gal pakuotės bus laikomos šaldytuvuose ir turi išlaikyti savo savybes žemoje temperatūroje?

Pirkėjo sąlytis su preke
Pagalvokite ir apie tai, kaip pirkėjai elgsis su pakuote. Ar gaminys bus išimamas iš pakuotės, kai jį eksponuos pardavimo vietoje? O gal kaip tik norite, kad pakuotė būtų sunkiai atidaroma ir Jūsų prekė nesimėtytų parduotuvės lentynoje nesupakuota, kai koks nors smalsus pirkėjas sugalvos išardyti pakuotę, kad apžiūrėtų kas jos viduje? Gal reikalingas skaidria plėvele dengtas langelis, per kurį matysis dalis pakuotės turinio?

Papildomos detalės
Kartais pakuotės neužtenka, kad jos turinys laikytųsi stabiliai. Tam reikalingi papildomi įdėklai, grotelės, prilaikantys į pakuotę sudėtus daiktus ir neleidžiantys jiems barškėti ar net susižaloti transportavimo metu. Pagalvokite ar Jūsų produktui reikalingas papildomas įdėklas. Gal reikalingi kiti elementai, pavyzdžiui plastmasinė rankenėlė, už kurios būtų patogu pakelti didesnę pakuotę?

Prekės kaina
Turbūt skamba keistai, bet pakuotės turinio kaina stipriai lemia tai, kokią žaliavą vertėtų pasirinkti jos gamybai. Jei pakuojamas produktas nebrangus ir nesiekiama sudaryti prabangios prekės įspūdžio, nepatartina naudoti brangių žaliavų (pvz.: dekoratyvinio popieriaus, dekoratyvaus gofrokartono), nes tai tik bereikalingai iškels bendrą prekės savikainą. Ir atvirkščiai – iš prastesnės žaliavos pagaminta prabangauus produkto pakuotė gali sudaryti neigiamą įspūdį pirkėjui, juk daugeliu atvejų pakuotės išvaizda stipriai įtakoja kliento pasirinkimą.

Dizainas

Tai, apie ką verta pagalvoti rengiant spalvotos pakuotės maketą

Apsibrėžkite tikslinę auditoriją
Kam skirta pakuotė? Kas pirks joje supakuotą prekę? Ar tai bus techniką mėgstantis 25-30 metų vaikinas? O gal 45+ metų moteris užsiimanti rankdarbiais? Ar verslo partneris, kuris gavęs dovanų dėžutę iškart susidarys įspūdį, kad tai prabangi dovana? Apsibrėžus pakuotės tikslinę auditoriją bus žymiai lengviau priimti su pakuotės dizainu susijusius sprendimus.

Įsitikinkite ar gerai apibrėžta pakuotės teikiama nauda
Kurdami pakuotės dizainą, daugelis susikoncentruoja ties bruožais, apibūdinančiais produkto skonį, išvaizdą ar naudojimo paprastumą. Reiktų labiau pabrėžti tai, kokią naudą produktas atneša klientui.

Pagalvokite apie keletą dizaino variantų
Neprisiriškite prie vieno maketo. Sumaketuokite keletą pakuotės dizaino variantų, juos atsispausdinkite ir pasidėkite vieną šalia kito. Ką manote? Kuris dizainas labiau traukia akį?

Nebijokite paklausti savo kolegų ar šeimos narių nuomonės. Jie juk taip pat yra vartotojai, kurie gali Jums patarti kaip pagerinti galutinį rezultatą.

Nusistatykite kainą
Produkto vertė labai įtakoja tai, kokį dizainą vertėtų pasirinkti. Jei tai yra pigus produktas, nepatartina naudoti prabangios spaudos (pvz.: blizgių ar iškilių elementų, UV efektų), nes pakuotė gali kainuoti brangiau nei į ją supakuotas daiktas. Šiuolaikinis pirkėjas puikiai supranta, kad pirkdamas prekę, susimoka ir už pakuotę, kad jo nupirkta pakuotė teršia aplinką, ypač jei jos neįmanoma perdirbti.

Nepamirškite pagalvoti apie konkurentus
Ar patyrinėjote kaip savo prekes pateikia kiti panašių prekių gamintojai? Kur stovės jūsų pakuotė? Kokios kitos pakuotės gali stovėti šalia? Gal jūsų pakuotė nedidelė, o konkurentas siūlo milžinišką dėžę, šalia kurios Jūsų produktas tiesiog bus nepastebimas? O gal planuojate gaminti seriją prekių? Kaip jų pakuotės žiūrėsis šalia viena kitos?

Nepagailėite laiko ir atkreipkite dėmesį, kokias pakuotes parduotuvėse pateikia Jūsų konkurentai. Tai padės geriau apmąstyti pakuotės dizainą ir suteiks Jums pranašumo.

Produktų šeima
Ruošiatės į rinką išleisti daugiau nei vieną produktą? Pasitikrinkite ar Jūsų pakuočių dizainas nuoseklus. Susijęs pakuočių stilius sudaro kiekybės įspūdį ir labiau atkreipia pirkėjų dėmesį parduotuvėse, kas įtakoja didesnius pardavimus.

Pakuotė – reklama
Jei Jūsų pakuotė gali tarnauti kaip reklama parduotuvės lentynoje. Įsitikinkite, ar ant pakuotės paviršiaus yra pakankamai vietos surašyti prekės privalumams. Jei prekė, o taip pat ir pakuotė nedidelė, pagalvokite apie papildomą erdvę reikalingai informacijai surašyti. Galbūt reikia padidinti kurį nors matmenį ar padaryti papildomą atsikišimą, kad tilptų reklaminis šūkis ar dėmesį atkreipianti nuotrauka?

Naujas prekinis ženklas
Jūsų produktas visiškai naujas? Pagalvokite apie firminį stilių, kurį tęsite ateityje. Pakuočių vizualinis nuoseklumas ne tik pritrauks tikslinio kliento dėmesį, bet ir padės greičiau susitarti su platintojais.

Išskirtinumas, pasiekiamas spalvų pagalba
Apsvarstykite, kokia spalva kelia asociacijas su Jūsų produktu. Spalvos gali ne tik sudaryti įspūdį apie produktą, bet ir padėti pakuotei išsiskirti iš kitų. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip didieji gamintojai naudoja spalvas savo pakuotėms. Pirkėjai prie to pripranta ir pradeda sieti tam tikras spalvas su gamintojo prekiniu ženklu. Tai padeda pakuotei būti atpažintai ir išskiria Jus iš konkurentų. Tuo tarpu konkurentams bus sunku panaudoti Jūsų pasirinktas spalvas, nes jų pakuotės gali kelti asociacijas su Jūsų prekiniu ženklu.

Mažiau žodžių, daugiau iliustracijų
Nenaudokite daugiau teksto, nei būtina. Gera nuotrauka ar iliustracija apibūdins produktą geriau, nei smulkus aprašymas.

Gamyba

Kaip išsirinkti gerą gamintoją

Gamintojo pasirinkimas turės įtakos jūsų produktų kokybei, verslo procesams, netgi įmonės reputacijai, todėl tai neabejotinai svarbus žingsnis. Idealus pasirinkimas - sąžiningas, patyręs ir atsakingas gamintojas, pats turintis gerą reputaciją. Toks gamintojas tarsi buferis apsaugos jus nuo galybės problemų bei sutaupys jūsų laiko ir resursų, kuriuos jūs galėsite skirti savo verslui plėtoti, o ne nesusipratimams su gamintoju spręsti.

Reikia prisiminti seną žydų išmintį, kad vienoje vietoje nedera trys dalykai "gerai, pigiai ir greitai". Jie gali būti grupuojami tik po du "gerai ir pigiai, bet negreitai" arba "gerai ir greitai, bet nepigiai" ir t.t. Taigi, atsakykite sau, ar jus domina momentinė nauda (pigiausia kaina ir dažnai abejotina kokybė, terminų nesilaikymas ir t.t.), ar jūs vertinate ilgalaikį produktyvų ir profesionalų bendradarbiavimą, kuris sukuria didesnę pridėtinę vertę.

Visas tinklalapyje mazus.eu skelbiamas turinys yra UAB "MAZUS" nuosavybė, jei nenurodyta kitaip. Atgaminti, viešai skelbti šį turinį be bendrovės raštiško sutikimo draudžiama.

[profiler]
Memory usage: real: 7602176, emalloc: 7488176
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem